Portal Prawo i Medycyna

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego: Medycyna Estetyczna” 19-20.03.2021 online

Czas czytania: 2 minut

Medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie. Nie jest specjalizacją, a co za tym idzie to nieustanie poszerzający się wachlarz zabiegów, w tle problemów kwestii medycznej oraz prawnej. Temat od lat wznieca wiele emocji w środowisku lekarzy i ich pacjentów oraz kosmetologów, kosmetyczek i ich klientów.

 

Zawsze podkreślamy, że każda procedura medyczna wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań a medycyna estetyczna jako dziedzina medycyny musi zapewnić pacjentom maksimum bezpieczeństwa, zminimalizować powstawanie błędów i usatysfakcjonować oczekiwanym estetycznym efektem.

Nieuregulowane jeszcze kwestie uprawnień do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, szereg powikłań i brak odpowiedzialności ze strony osób nieuprawnionych do wykonywania procedur medycznych budzi mnóstwo problemów. Na tym polu jest wiele do zrobienia, ale co najważniejsze sporo już zostało zrobione przez medyczne środowisko zajmujące się medycyną estetyczną.

 

Studenckie Koło Naukowe Prawa Medycznego Lex Medica UMCS oraz IFMSA-Poland Oddział Lublin wychodząc naprzeciw potrzebie dyskusji nad prawnymi zagadnieniami dotyczącymi medycyny estetycznej, rozpoczyna trzecią edycję cyklicznych konferencji.

19 marca 2021 rozpoczyna się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego: Medycyna Estetyczna”. Wydarzenie będzie odbywać się online przez dwa dni od godziny 09:00-18:00 na platformie Zoom. Uczestnictwo jest darmowe i nie jest wymagana rejestracja.

Zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkich zainteresowanych tematyką, ponieważ wiemy jak wiele osób interesujących się medycyny estetycznej, szuka wiedzy, którą zapewni wielu wybitnych ekspertów oraz młodzi adepci kierunków medycznych i prawnych.

 

Tematyka aspektów prawnych i medycznych toczyć się będzie wokół zagadnień m.in.

  • zabiegów z toksyny botulinowej
  • zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego
  • elementów dermatologii i ginekologii w medycynie estetycznej
  • odpowiedzialności za błąd medyczny w Polsce i na świecie
  • kwalifikacji i zakresu uprawnień kosmetyczki, kosmetologa i lekarza do wykonywania poszczególnych zabiegów
  • dylematów prawnych i etyczno-kulturowych w zabiegach medycyny estetycznej
  • autonomii woli pacjenta w zakresie zabiegów medycyny estetycznej
  • refundacji zabiegów medycyny estetycznej

Szczegółowy program konferencji oraz prezentacja wszystkich prelegentów biorących udział zostaną już niebawem ogłoszone przez organizatorów.

 

PATRONAT HONOROWY objęło Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL a wśród prelegentów nie zabraknie Prezesa dr Andrzeja Ignaciuka i Wiceprezesa dr Waldemara Jankowiaka PTMEiAA oraz dr Doroty Krzyżanowskiej, dr Agnieszki Nalewczyńskiej oraz dr Piotra Sznelewskiego.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „TEORETYCZNE PRAKTYCZNE MEDYCYNA ASPEKTY PRAWA MEDYCZNEGO:ESTETYCZNA P PATRONAT HONOROWY ΡΙΜΕΊΑΑ anajneo FMSA-Poland 0OL 19-20.03.2021”

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
• przez e-mail: konferencjatipapm@gmail.com
• przez wiadomość na Facebooku doStudenckiego Koła Naukowego Prawa Medycznego Lex Medica lub IFMSA- Poland Oddział Lublin

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla czytelników i mają za zadanie polepszenie kontaktu na linii pacjent-lekarz, lekarz-pacjent. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Related posts

Incydent medyczny – obowiązki lekarza w świetle przepisów ustawy o wyrobach medycznych

Adwokat Mateusz Sieniewicz

Pacjentka skazana za nękanie swojego lekarza

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Świadoma zgoda na zabieg medyczny

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!